V Českej republike chystajú kurz evanjelizácie a konferenciu o farnostiach

Miesto konania: Celé Slovensko,
Zrušiť x

Brnenské biskupstvo pripravuje nový kurz evanjelizácie, ktorý sa začne 18. apríla. Program ponúkne tri celodenné stretnutia a jedno víkendové podujatie s prednáškami, modlitbou chvál, svedectvami aj diskusnými skupinami. Kurz je určený pre všetkých, ktorí chcú zdieľať svoju vieru s druhými a hľadajú odpovede na otázky či neistoty vo viere.

Účastníkov budú sprevádzať kňazi a laici z diecézy a program vyvrcholí víkendovým stretnutím 22. – 23. mája symbolickým vyslaním účastníkov do evanjelizačnej služby v každodennom živote.

V Olomouci sa 7. mája uskutoční konferencia Dobrý správca, ktorú organizujú iniciatíva Františkova ekonomika a Nadačný fond Teo via pod záštitou olomouckého arcibiskupa Josefa Nuzíka.

Podujatie sa bude konať v Arcibiskupskom paláci v Olomouci a zameria sa na zodpovednú správu majetku a zdrojov vo farnostiach. Program ponúkne panelovú diskusiu, tematické pracovné skupiny i priestor na zdieľanie skúseností medzi kňazmi, členmi farských rád a laikmi, ktorí sa zaujímajú o život a rozvoj svojich farností.

Zdroj: Cirkev.cz

Brno 11.

marca (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS

Zrušiť x
Prihlásiť sa na akciu