Košice 15. apríla (T..." />

Arcidiecézne centrum pre rodinu chystá s partnermi Školu snúbencov

Pondelok 16.00 hod.
Miesto konania: Celé Slovensko,
Od: 19. 04. 2021, 16.00 hod. do: 26. 04. 2021, 18.00 hod.

Košice 15. apríla (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre rodinu (ACR) v spolupráci s Inštitútom rodiny v Košiciach a Univerzitným pastoračným centrom v Košiciach chystajú Školu snúbencov. Ide o kurz prípravy na manželstvo. Určený je pre páry, ktoré sa spoznávajú a zvažujú spoločnú cestu do manželstva.

Metodika bola vypracovaná v rámci projektu Pastoračného plánu Katolíckej cirkvi na Slovensku na roky 2007-2013 predloženého KBS, vychádza z odporučení dokumentu Pápežskej rady pre rodinu Príprava na sviatosť manželstva (1996) a bola inšpirovaná aj mnohými domácimi i zahraničnými materiálmi a skúsenosťami.

„Škola snúbencov je kurz pre náročných. Predpokladá sa otvorenosť, ochota zdieľať sa v skupine a vyššia intenzita starostlivosti o duchovný život. Kurz je odporúčaný aj pre vysokoškolákov. Ide o deväť večerných stretnutí v rozsahu približne dve až tri hodiny. Prebiehajú vždy v zimnom a letnom semestri aktuálneho akademického roku,“ hovorí Mária Kucharčík z Kancelárie ACR. 

Škola snúbencov sa začne zrejme online, po uvoľnení opatrení by prešli jej účastníci do prezenčnej formy. Záujemcovia sa môžu prihlásiť TU 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfflK_9MeHpj-DGLtd-SjFZKQXzIjFz5hz0FAIowgGtw0euOA/viewform.

 Bližšie informácie je možné získať na e-mailovej adrese: rodina@abuke.sk alebo mobilnom čísle 0948 788 068. 

Akciu zverejnil: TKKBS