Otec nablízku, odkazuje kampaň k Dňu rodiny. Pozýva aj do súťaže

Nedeľa 10.00 hod.
Miesto konania: Celé Slovensko,
Od: 16. 05. 2021, 10.00 hod. do: 16. 04. 2021, 19.00 hod.

Fórum kresťanských inštitúcií s partnermi aj tento rok pripravuje celoslovenskú kampaň Deň rodiny. Opäť sa uskutoční pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny. Tentokrát sa ponesie v znamení motta „Otec nablízku“.  „Hoci najviac deklarovanou hodnotou pre Slovákov je rodina, podstatné rodinné cnosti, ako rešpektujúce vzťahy, zodpovednosť, poctivosť či obetavá starostlivosť o druhých, sú dnes často podceňované.

Do popredia sa dostáva snaha o kariérny postup, lepší výkon či nadštandardné materiálne zabezpečenie. Deň rodiny má ambíciu ukázať, že otec nablízku, ktorý sa stará o svoju rodinu, je väčšia hodnota ako kariérny postup, lepší výkon, rýchle auto alebo veľký dom,“ píše za tím Dňa rodiny 2021 Dobroslava Baranová z Fóra kresťanských inštitúcií. Verejné podujatia k Dňu rodiny budú opäť v obciach a mestách, ak to umožní epidemická situácia.

Organizátori však pripravili aktivity, na ktorých sa môže virtuálne zúčastniť celé Slovensko. Tak i v online priestore zaznie, že Otec nablízku je to, na čom záleží. Zároveň túto myšlienku prezentuje prvá video pozvánka. Je spomienkou na predchádzajúce ročníky Dňa rodiny. Ďalšie dokrútky k tohtoročnej téme sú v príprave.

V nedeľu 16. mája TV LUX prinesie na obrazovky program podujatia Deň rodiny v Košiciach, ktorý bude bude pozostávať z prenosu svätej omše o 10:00, rodinného popoludnia „Otec nablízku manželke i deťom“ a modlitby Korunky Božieho milosrdenstva (o 15:00).  Fórum kresťanských inštitúcií v spolupráci s Arcidiecéznym centrom pre rodinu v Košiciach vyhlásilo celoslovenskú umeleckú súťaž Dňa rodiny 2021 Otec nablízku s témami: Ako ocko rozosmial mamku, V náručí otca a mamy, Otec mi dal veľa, Akého otca potrebujem? Zapojiť sa môžu všetci nádejní umelci všetkých vekových kategórií a to vo formách výtvarná, fotografická, audiovizuálna, literárna – poézia alebo – próza.

Cieľom súťaže je poskytnúť priestor deťom, mladým i dospelým na zamyslenie sa nad dôležitosťou otca v našich rodinách, životoch. Súťažná forma je už len spôsobom zdieľania vzácnych myšlienok, ktoré v sebe nosíme. Dôležitá je práve samotná tvorba, zastavenie sa a zamyslenie sa nad otcovstvom vo svojom živote.

Každý má otca – biologického, duchovného, či v neposlednom rade nebeského Otca v jeho širokej zmysluplnej prítomnosti. Súťaž je i inšpiráciou na tvorivé  aktivity pre rodiny, ktoré vtiahnu ocina do diania a zachytením výnimočného spoločného okamihu sa podelia o svoje šťastie s ostatnými, uvádzajú organizátori. Práce je potrebné poslať s osobnými a kontaktnými údajmi elektronicky do 31.

mája 2021 prostredníctvom formulára na webstránke Umelecká súťaž Dňa rodiny 2021 Súťaž bude vyhodnotená ku Dňu otcov, na úspešných tvorcov budú čakať zaujímavé ceny - rodinné víkendové pobyty, knihy, elektronika či iné vecné odmeny. Viac informácií je k dispozícii na www.denrodiny.sk i facebooku Denrodiny. 

Bratislava 13.

apríla (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS