Tím SDM vyhlásil konkurz pre umelcov, ktorí chcú vystúpiť v Lisabone

Pondelok 00.00 hod.
Miesto konania: Bratislava,
Dňa: 27. 03. 2023, o 00.00 - 02.00 hod.

Slovenský organizačný tím Svetových dní mládeže (ďalej ako SDM) dnes vyhlásil konkurz v rámci projektu Ensamble 23. "Ensemble23" je názov zvolený pre skupinu dobrovoľných umelcov, ktorí budú súčasťou oficiálneho obsadenia hlavných podujatí počas stretnutia mladých  v Lisabone.

„Touto iniciatívou chceme dať príležitosť premeniť umelecký proces na pastoračnú a kultúrnu výzvu, ktorá spája rôzne kultúry a podporuje rozmanitosť,“ povedala Chiara Kollmeder zodpovedná za medzinárodné vzťahy v rámci SDM. Matúš Reiner, tajomník Rady pre mládež a univerzity tiež vyzval mladých, aby sa zapojili do tejto výzvy.

„Je to jedinečná príležitosť reprezentovať Slovensko na medzinárodnom podujatí. Máme mnoho mladých, ktorí sú talentovaní a verím, že využijú túto možnosť,“ uviedol. 

Podmienkou prihlásenia je umelecká zdatnosť v niektorej oblasti - spev, tanec, hra na hudobný nástroj a podobne, ďalej znalosť anglického jazyka na komunikatívnej úrovni.

Uchádzači musia byť plne k dispozícii od 12. júna 2023 v Lisabone až po ukončenie SDM za účelom intenzívnych skúšok a vystupovania. Okrem ubytovania, stravy, poistenia a dopravy zdarma v rámci hlavného mesta Portugalska, lídri projektu Ensabmle 23 sľubujú zážitok plný radosti, ale aj odvahy prekonávať prekážky v rámci intenzitných skúšok a potom aj následnom prevedení kultúrneho programu, ktorý si pripravia.

Vyplnením formulára s osobnými údajmi a doterajšími skúsenosťami sa môžete prihlásiť do konkurzu v rámci Slovenska do 27.3.

2023. V priebehu ďalšieho týždňa vybraní uchádzači sa dozvedia o ďalšom postupe.  Viac informácií o projekte "Ensamble 23" ako aj o SDM je na stránke SDM.

TK KBS informovala Mária Budzáková

Bratislava 22. marca (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS

Zrušiť x
Prihlásiť sa na akciu