Komisia pre mládež v Spišskej diecéze pozýva mladých na diecézny výstup do Vysokých Tatier. Po Kriváni a Východnej Vysokej budú mladí stúpať Veľkou Studenou dolinou až k Zbojníckej chate. Podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 1. februára 2020, bude viesť Ľuboš Laškoty, duchovný správca Diecézneho centra pre mládež vo Važci. Ako uviedol, „na tento výstup pozývame všetkých mladých, nielen tých z našej diecézy.

Po minulé roky sa tieto výstupy tešili bohatej účasti a my sa tešíme z každého nového priateľstva a Božích dotykov v tejto nádhernej prírode, ktorú nám Pán zveril.“ Komisia pre mládež koordinuje a vyvíja činnosť s mládežou v troch regiónoch, ktoré tvoria Spišskú diecézu - Spiš, Orava a Liptov.

Pre mladých ľudí organizuje rozličné duchovné, vzdelávacie aj športové aktivity. Podieľa sa na prípravách animátorských škôl v diecéze, trikrát ročne organizuje stretnutie vedúcich spoločenstiev Spišskej diecézy Spišnet.  Všetky podrobné informácie môžu záujemcovia nájsť na stránke www.komisia.sk. TK KBS informoval Daniel Lysý

Važec 14. januára (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS