Inštitút Communio a Žilinská diecéza pripravili sériu diskusií o vzťahoch medzi Cirkvou a spoločnosťou. S hosťami budú diskutovať redaktori Rádia LUMEN Júlia Kavecká a Ivo Novák.  Diskusie otvoria okruh otázok a problematík, ktoré zaujímajú ľudí angažovaných v Cirkvi, ale aj tých, ktorí s Cirkvou až tak intenzívne nežijú. Raz za mesiac sa budú v Diecéznom centre v Žiline spolu s odborníkmi postupne prechádzať jednotlivé odtiene vzťahov medzi Cirkvou a spoločnosťou. „Stretnutia majú štruktúru ako hokejový zápas.

Čakajú nás tri tretiny. V prvej tretine formou dialógu predstavíme postupne počas šiestich mesiacov základné témy zo sociálneho učenia Cirkvi. Na prvom stretnutí priblížime základné princípy a zásady. V druhej tretine programu budú naši hostia komentovať a glosovať spoločenské a cirkevné udalosti v našej krajine počas uplynulého mesiaca. V poslednej tretine programu sa naši hostia spolu s moderátorom pozrú do budúcnosti, čo môžeme očakávať v najbližšom mesiaci.

Očakávame fundované aj vtipné odpovede," uvádza sa na internetovej stránke Inštitútu Communio Pozvaným hosťom bude možné položiť otázky prostredníctvom facebookového profilu Žilinská diecéza, emailom icommunio@gmail.com alebo priamo na mieste cez sli.do. Diskusia bude prenášaná naživo cez facebookový profil Žilinská diecéza a poslucháči si ju budú môcť vypočuť aj zo záznamu v Rádiu LUMEN. Prvé stretnutie sa uskutoční v utorok 14. februára o 17:00. Hosťami budú vysoškolský učiteľ Stanislav Košč a hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara. Zdroj: Rádio LUMEN

Žilina 13. januára (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS