V Košiciach a v Bratislave predstavia dve nové publikácie o jezuitoch

Utorok 17.00 hod.
Miesto konania: Bratislava,
Dňa: 05. 03. 2024, o 17.00 - 19.00 hod.

Ústav pamäti národa pozýva na prezentácie publikácie Jezuita JUDr. František Paňák SJ Apoštol Košíc, ktorá sa uskutočni 5. marca 2024 o 17:00 v Múzeu obetí komunizmu na Moyzesovej ulici 24. Publikáciu predstaví jej zostavovateľ František Neupauer a cirkevný historik Cyril Hišem. Sprievodné slovo bude mať František Sočufka SJ.

V Bratislave sa uskutoční prezentácia 6.

marca 2024 o 17:00 v aule Teologickej fakulty Trnavskej univerzity na Kostolnej ulici 1. Prezentovaná bude aj publikácia z vydavateľstva Dobrá kniha 100 rokov Spoločnosti Ježišovej na Slovensku 1920 – 2020. Publikácie predstavia ich zostavovatelia František Neupauer, Milan Hudaček SJ a spoluautori príspevkov. Úvodný príhovor bude mať dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity Marek Šmid.

„Chcel by som vyjadriť vďačnosť Ústavu pamäti národa za publikáciu, ktorá zachytáva život pokornej a významnej osobnosti Spoločnosti Ježišovej, ktorou bol páter F.

Paňák SJ,“ povedal provinciál Spoločnosti Ježišovej páter Jozef Šofranko SJ a dodal: „Zároveň som rád, že v Bratislave bude verejne prezentovaná aj publikácia mapujúca život jezuitov na Slovensku.“

Viac informácií a pozvánky na podujatia sú na stránke www.upn.gov.sk.

TK KBS informoval František Neupauer

Bratislava 1.

marca (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS

Zrušiť x
Prihlásiť sa na akciu