Biskup Haľko organizuje počas pôstnych utorkov stretnutia pri studni

Utorok 00.00 hod.
Miesto konania: Bratislava,
Dňa: 05. 03. 2024, o 00.00 - 02.00 hod.

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko si pôstne utorky vyhradil na stretnutia s ľuďmi v centre hlavného mesta. Počas pôstu ponúka možnosť stretnúť sa s ním pri rozhovore, spovedi alebo požiadať ho o požehnanie. Stretnutia nazval Utorky pri studni, pretože sa konajú na Primaciálnom námestí pri studni, informuje Ľudovít Malík z Rádia LUMEN.

Stretnutia bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka s ľuďmi v Bratislave sú už tradíciou.

Konajú sa vždy počas adventu a pôstneho obdobia. A zdá sa, že je o ne stále záujem. „Sú to stále noví ľudia, občas príde niekto, aj kto tu už niekedy bol v minulosti a som rád, že im môžem poradiť alebo pomôcť prijať Božie milosrdenstvo,“ uviedol pre Rádio LUMEN.

Za biskupom Haľkom prichádzajú rozliční ľudia.

Chcú sa s ním porozprávať, počuť jeho názor na nejakú situáciu, alebo prijať požehnanie. Takúto možnosť veľmi ocenila aj Alžbeta, ktorá prišla zo Žiliny. „To je jednoducho balzam na dušu a také uzdravenie a oslobodenie od proste od toho, čo vo vnútri prebieha. Lebo vo vnútri býva veľmi ťažký boj, z toho sú potom depresie alebo aj ťažké vnútorné stavy, tak je to oslobodzujúce.

Doporučujem každému.“

Stretnutia s biskupom Haľkom sa konajú na Primaciálnom námestí, kde sa nachádza aj studňa, ktorá je podľa biskupa Haľka miestom zvratu a stretnutia. „Je to priestorový symbol, niečo, čo ide do hĺbky a zároveň je to niečo, do čoho sa pozrieme a vidíme tam nebo. Čiže pozrieme sa do hĺbky a vidíme v odraze nebo, čiže v tomto smere je studňa veľmi symbolická a zmysel týchto stretnutí je uvidieť nebo a zmysel týchto stretnutí je jedine a výlučne živý, prítomný, účinný, víťazný, zmŕtvychvstalý Ježiš Kristus, ktorý je cieľom všetkého nášho snaženia v Cirkvi,“ povedal.

Biskup Jozef Haľko pokračuje v stretnutiach s ľuďmi počas celého pôstneho obdobia, vrátane veľkého týždňa.

Výnimkou bude utorok 5. marca, kedy stretnutie nebude z dôvodu účasti biskupa na plenárnom zasadnutí KBS.

Bratislava 29. februára (TK KBS/Rádio LUMEN)

Akciu zverejnil: TKKBS

Zrušiť x
Prihlásiť sa na akciu