Záver jubilea 800 rokov od udalosti v Greccio sprevádza dar odpustkov

Miesto konania: Bratislava,
Zrušiť x

Záver jubilea 800 rokov od udalosti v Greccio sprevádza dar úplnych odpustkov.  Apoštolská penitenciária udelila tieto odpustky všetkým veriacim, ktorí od 8. decembra 2023 (Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie) do 2. februára 2024 (Sviatok Obetovania Pána) navštívia kostol zverený františkánom kdekoľvek na svete, píše KVRPS.

Františkánska rodina zaslala žiadosť Svätému Otcovi, „aby podporila duchovnú obnovu veriacich a posilnila ich život „milosti,“ uvádza žiadosť na Apoštolskú penitenciáriu. Veriaci, ktorí zotrvajú v modlitbe pred jasličkami, môžu za bežných podmienok získať úplné odpustky.

Taktiež tí, ktorí sú chorí alebo im nie je umožnené fyzicky navštíviť kostol, môžu získať úplne odpustky, ak obetujú svoje utrpenie Pánovi alebo vykonajú skutok nábožnosti.

Greccio je taliansko mesto, v ktorom v roku 1223 sv. František z Assisi pripravil vôbec prvý betlehem vytvorený zo živých postáv. Leží v diecéze Rieti, na severe talianskeho regiónu Lazio, pri hranici s Umbriou.

Pápež František toto miesto navštívil v januári 2016 a v decembri 2019, kedy slávnostne odovzdal celej Cirkvi apoštolský list o zmysle a hodnote tradície betlehemských jaslí. V liste s názvom Admirabile signum (Nádherný obraz) Svätý Otec nabáda k udržiavaniu tejto tradície a k jej oživeniu tam, kde sa vytratila.

Zdroje: kvrps.sk/frantiskani.sk/ofm.org

Bratislava 21.

novembra (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS

Zrušiť x
Prihlásiť sa na akciu