Všetci ľudia dobrej vôle sú pozvaní do projektu Advent s Konferenciou biskupov Slovenska. Trvať bude od 29. novembra (Prvej adventnej nedele) do 24. decembra (Štedrého dňa). Tentokrát projekt podporí iniciatívu farnosti misionárov Saletínov v Považskej Bystrici na sídlisku Rozkvet, ktorá pozvala všetkých do Adventnej výzvy," uvádza infomail.

„Všetci, ktorí výzvu príjmu, majú na každý deň dve úlohy - prečítať si Evanjelium daného dňa a pomodliť sa na úmysel daného dňa (Otče náš, Zdravas´, Sláva Otcu). Úmysel s úryvkom daného Evanjelia bude súčasťou obrázka, ktorý dostanú všetci prihlásení na e-mail. Cieľom projektu je pomôcť všetkým, ktorí prejavia záujem, duchovne sa pripraviť na Vianoce.

Tí, čo nemajú prístup na internet, môžu projekt podporiť svojou modlitbou, pôstom alebo inými skutkami milosrdnej lásky. Pozvaní sú k tiež k skutkom telesného milosrdenstva," uvádza web zamyslenia.kbs.sk. Zaregistrovať sa dá TU. Stačí uviesť meno a e-mail. Vďaka registrácii získa každý prihlásený bezplatne každý deň do svojho e-mailu myšlienku.

Tí, ktorí sa zapojili do posledného z projektov (v pôste 2020), sú už v novom automaticky prihlásení. Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Spolupracuje s Farnosťou Saletínov v Považskej Bystrici. Projekt zastrešuje Tlačová kancelária KBS. Myšlienky graficky spracoval Ľubomír Valient z Považskej Bystrice.

V podobnom duchu sa koná už po 16-krát. Projekt nadväzuje na podobné projekty z minulosti. 

Bratislava 26. novembra (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS