Slovenská katolícka charita organizuje v spolupráci s potravinovým reťazcom Tesco už 8. ročník vianočnej potravinovej zbierky, ktorá je najväčšou aktivitou svojho druhu na Slovensku. Zákazníci môžu od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu vo všetkých 153 obchodoch Tesco na Slovensku.

Zapojiť sa a pomôcť môžu aj pri online nákupe prostredníctvom služby Tesco Online nákupy. Reťazec po skončení zbierky rozdelí aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty vyzbieraných potravín a drogérie. „V súčasnej náročnej situácii je starostlivosť o tých najzraniteľnejších dôležitejšia než kedykoľvek predtým.

Sme veľmi radi, že tento rok organizujeme už 8. edíciu našej obľúbenej Vianočnej potravinovej zbierky a spoločne s našimi zákazníkmi tak pomôžeme ľuďom v núdzi. Veľmi sa preto tešíme, že darované potraviny a drogéria sa dostanú k tým, ktorí ich najviac potrebujú, ešte pred vianočnými sviatkami,“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesco na Slovensku. Vianočná potravinová zbierka bude v obchodoch Tesco prebiehať dva týždne: od štvrtka 19.novembra do štvrtka 3. decembra 2020. Prostredníctvom Tesco Online od 18. novembra až do 24. decembra majú zákazníci na výber spomedzi 6 pripravených balíčkov pomoci, konkrétne v hodnote od 5 do 12 eur. Vhodné na darovanie sú rôzne produkty ako napríklad konzervy, instantné polievky, zaváraniny, ryža, cestoviny, múka, cukor, olej, čaj, káva, pracie prostriedky alebo mydlá či šampóny.

Darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné – stačí ich po zakúpení odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou alebo dobrovoľníkom z charít. „Veľmi si vážime dlhoročnú spoluprácu so spoločnosťou Tesco, vďaka ktorej vieme pomôcť viac ako 2000 rodinám a jednotlivcom v núdzi a byť blízko pri nich v tejto mimoriadnej zložitej situácií ovplyvnenej pandémiou,“ uviedol Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Okrem SKCH reťazec spolupracuje aj s ďalšími charitatívnymi organizáciami ako Potravinová banka Slovenska,, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. TK KBS informovala Monika Molnárová

Bratislava 18. novembra (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS