"Sobota Božieho milosrdenstva" bude v sobotu 8. augusta 2020 v Skalnom sanktuáriu Božieho milosrdenstva na Butkove. V programe bude nielen samotné putovanie a prednáška o príbehu hory Butkov, ale aj svätá omša s Korunkou k Božiemu milosrdenstvu a Eucharistické požehnanie. PROGRAM: Sobota 8.

augusta 2020: - do 9:30 Stretnutie pútnikov na parkovisku pred cementárňou v Ladcoch - 9:30 Odchod autobusov od cementárne pod chatu Muflónka a putovanie krížovou cestou na horu Butkov - 10:00 Odchod autobusov od cementárne (označených) so staršími a ZŤP pútnikmi cez lom do Skalného sanktuária.

Pripoja sa osobné autá s vozíčkarmi - 11:45 Prednáška o príbehu hory Butkov - 12:00 Svätá omša v Skalnom sanktuáriu s Korunkou k Božiemu milosrdenstvu a s Eucharistickým požehnaním Hlavným celebrantom bude Mons. Michal Janech; spieva Zbor sv. Ondreja z Diviny. - 13:15 Individuálna prehliadka sanktuária spojená s osobnou modlitbou - 13:30 Spoločný odchod autobusov so staršími a ZŤP pútnikmi na parkovisko V prípade nepriaznivého počasia, ktoré by neumožnilo pútnikom výstup na horu Butkov, bude videoprezentácia o Skalného sanktuária, prednáška a slávenie svätej omše presunuté do kostola Božieho milosrdenstva v Ladcoch.

V tomto mimoriadnom prípade je začiatok svätej omše v kostole v Ladcoch stanovený na 10:30. Organizovanie podujatia bude rešpektovať hygienické pokyny a obmedzenia platné v čase konania podujatia, uvádza organizátori. Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva na Butkove je najmladšie pútnické miesto na Slovensku.

Vzniklo pred 7 rokmi. Tamojší monumentálny kríž požehnal páter Elias Vella z Malty. V areáli postupne pribudli viaceré pamätníky, napríklad sv. Jána Pavla II. a sv. Faustíny, kamenná kaplnka, originálna krížová cesta a najväčšia socha Panny Márie na Slovensku. V máji tohto roka pribudla nová zvonica Jána Pavla II. - Snímka: Ilustračná

Ladce 29.

júla (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS