V piatkových svetielkach o 16:00 na Rádiu LUMEN v sebe svetielkáči objavia tvorivého ducha. Počas prázdnin napíšu spoločne rozprávku, ktorej príbeh môžu písať malí i veľkí svetielkáči. "Pokúsili ste sa už niekedy napísať rozprávku? Ak ešte nie, toto leto je správny čas s tým začať! Nemusíte sa báť, že by ste to nezvládli.

Do tejto veľkej prázdninovej úlohy pozýva Rádio LUMEN všetkých svetielkáčov," avizuje Ivo Novák z Rádia LUMEN. V piatok 26. júna vo vysielaní začali moderátori detskej relácie svetielko čítať rozprávku Stratený dáždnik. Avšak, prečítali len jej začiatok. A úlohou detí, ktoré sa do súťaže zapoja, bude tento príbeh postupne dopĺňať.

Poštou, e-mailom alebo telefonicky sa budú môcť zapojiť so svojimi námetmi. Spomedzi nich vždy jeden v rádiu vyberú a pripoja k začiatku rozprávky. A takto to bude pokračovať každý týždeň. Vždy v piatok o 16:00 si vo svetielku prečítajú dlhšiu a dlhšiu rozprávku, ktorú budú dopĺňať práve detskí poslucháči - svetielkáči. Po každom piatkovom svetielku uverejní Rádio LUMEN na svojom webe lumen.sk aktuálnu podobu rozprávky Stratený dáždnik.

Príbeh si tak budete môcť každý týždeň "nakliknúť" a uvažovať nad tým, ako by mohol pokračovať.  Príbeh Stratený dáždnik môžete "posunúť" podľa svojich predstáv dvomi základnými spôsobmi. Po odvysielaní piatkového svetielka (a prípadnom prečítaní aktuálneho stavu príbehu na webe lumen.sk) môžete poslať svoju verziu pokračovania rozprávky.

Ozvať sa dá e-mailom na svetielko@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Ak sa takto svetielkáči zapoja do súťaže, na konci prázdnin môžu vyhrať hlavnú cenu: postavičku Jinglíka, spoločenskú hru MONDO a knihu Cesta za malým princom.  Navyše, každý kto sa dovolá priamo do relácie, môže tiež dávať svoje návrhy, ako by príbeh pokračoval.

Volajúci svetielkáči môžu vyhrať každý týždeň malú cenu zo svetielka.  TK KBS informoval Ivo Novák

Banská Bystrica 2. júla (TK KBS)

Akciu zverejnil: TKKBS